Svéd értékelés a női kézilabda negyeddöntő után
Elképesztő izgalmak hozott a magyar női kézilabda-válogatott Svédország elleni olimpiai negyeddöntő mérkőzése. A svéd sajtó megszólaltatta a csapat több játékosát is, ezekből a nyilatkozatokból szemezgettünk az Aftonbladet oldaláról.
Nyilatkozatok a meccs után
Nina Koppang így emlékszik vissza a rendes játékidő végére, miután lépéshibáját követően Magyarország 29-28-ra módosította az állást:
“Ott és akkor nagyon dühös voltam magamra, mert példátlanul nehéz helyzetbe hoztam a csapatot. Csak arra gondoltam, hogy ha lesz még egy esély, el fogom vállalni.” Ez a helyzet öt másodperccel a vége előtt jött el, Koppang pedig kiegyenlített. “Nagyon megkönnyebbültem, boldoggá tett, hogy valamennyire kijavítottam az előző hibám.”
Viszont a meccs után Jamina Roberts beavatott minket a részletekbe:
“Megbeszéltünk egy figurát az időkérésnél, de nem úgy alakultak a dolgok és egy másikat játszottunk le. Így is rendben volt.” A kérdésre pedig, hogy Koppangra jött e ki az eredeti akció így válaszolt: “Igen, de nem akkor. Más volt a terv, de észrevettem a rést és így is jól sikerült.” A franciák elleni meccsre pedig eképp gondol a svédek csapatkapitánya: “Elképesztően jók, és ebben az arénában nem sokan fognak minket buzdítani.”
Johanna Bundsen ismét a legmagasabb szinten védett, 22 védéssel, 42%-on zárt.
“Nehéz ilyenkor szavakat találni. Nagyon boldog és büszke vagyok, szinte meg se tudok szólalni. Fel se fogtam még mi is történt. Próbálom átélni a pillanatot, hogy így alakult a meccs forgatókönyve.”
Bundsen fél szemmel védett
Pedig a mérkőzés egyik hősének, aki az első hét percben még gólt se kapott, nem kezdődött jól a találkozó, mivel Tyra Axnér kiütötte az egyik kontaktlencséjét:
“Az öltözőfolyosón sikerült véletlenül belenyúlnia a szemembe és Jamina szólt rám, hogy ott a lencsém.” Bundsen viszont nem esett kétségbe, másik szemén rajtahagyva kezdte a meccset. “Látok enélkül is, csak ugye mindig kontaktlencsét hordok, így egy kicsit szokatlan volt. Egyébként nagyon jól látok a jobb szememmel. Tartalék viszont nem volt nálam, mivel ilyesmi ritkán fordul elő, és reggel cseréltem. Persze, hogy ilyenkor történt, de van pár extra a hotelben, szóval a következő meccsre inkább hozok majd. Gondolhatod milyen jól védhettem volna, ha nincs ez az eset…” Mondja nevetve. Arra pedig, hogy Tyra bocsánatot kért e, így felelt: “Igen, de mondtam neki, hogy rá se rántson, majd megyünk így.”
A végjáték svéd szemmel
Az 50. perc elején, Magyarország 26-25-ös vezetésénél kért időt Tomas Axnér, és az emberelőnyös, 7 a 6 elleni játékra váltott. (Nem újdonság ez, a norvégok elleni nyitómeccsen a második félidő legnagyobb részében így játszottak és győztek – a szerk.) Az olimpián ezt négy átlövővel indítják, akik közül ketten indulnak a jobboldali vonal mellől. Ez sok helyzetet eredményezett a tegnapi meccsen.
“Sokat gyakoroltuk ezt a figurát a nyári felkészülés során. Ebben bízunk, és több variációnk is van rá. Ezesetben Tyra és Nina egyszerre voltak benn és nekik kellett elvállalni a lövést” – mondja Emma Lindqvist.
“Ők ketten kulcsfontosságúak, hogy működjön ez a 7-6-os felállás. Nagyon higgadtak tudtak ma maradni és majdnem mindig a legjobb döntést hozták. Viszont ha többet játszottuk volna ezt a variációt a z olimpiai mérkőzéseken, a magyarok valószínűleg készültek volna rá. Lehet, hogy szóba került, de nem gyakoroltak erre külön. A meccs hevében pedig erre nehéz jól reagálni. Váltottak egy 5-1-es védekezésre, de erre megvan a játékunk és egy-két gólt szinte azonnal szereztünk” – teszi hozzá Tomas Axnér.
“Taktikailag jók voltunk, abban semmi véletlenszerű nincs, hogy ezt játszottuk a végén” – így Jamina Roberts.
Forrás Oscar Rickstrand, Ida Ynner Lagerqvist, Johan Flinck
Szerkesztő: Roland Buzas