Mélyen a zsebébe kell nyúlnia egy családnak, ha meccsre megy a kézivébén
Több mint 1200 dán korona egy jegyért – ez egy korrekt ár! Nem kimondottan ért egyet ezzel a szövetségi kijelentéssel a dán TV2, a férfi kézilabda-világbajnokság nyitánya előtt Mikkel Bruun Christensen kérdezte a témában a helyi rendezők vezetőjét.

Csipkedni kell magukat, akiknek csak most jutott eszükbe, hogy belépőt szeretnének venni a férfi kézilabda-világbajnokságra. A dán meccsekre már majdnem minden jegy elkelt, míg a maradékért már mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk az érdeklődőknek.
Dánia nyitómérkőzésére a legdrágább jegyek 1230 dán koronába (165 euróba, azaz 68 ezer forintba) kerülnek, míg a legolcsóbbak ára 485 dán korona (65 euró, 27 ezer forint). Ez azt jelenti, hogy egy négytagú család 108-272 ezer forint közötti összeg ellenében tud kilátogatni az Algéria elleni meccsre. (A korrektség érdekében érdemes megjegyezni, hogy a ticketmaster lentebb linkelt oldalán a legalacsonyabb árú jegy a kedvezményes belépőket nem beleértve 385 dán korona, azaz 21 ezer forint az álló szektorokba – a szerk.).
Ez teljesen rendben van, állítja Jan Kampman, a Dán Kézilabda-szövetség elnöke.
„Ezt abból gondoljuk, hogy szinte az összes jegyet sikerült értékesíteni. Két mérkőzés van egy nap, a szurkolói zónában pedig szórakozhatnak az emberek, szóval a jegy nem csak egy meccsre szól, hanem a teljes programért, amit a szurkolók átélhetnek a nap során” – mondja.
A jegyárak Dániában
A legdrágább jegyek a különböző helyi sporteseményekre a következőképp alakulnak:
- Férfi kézilabda-világbajnokság, ülőhely a hosszú oldal közepén: 1230 dán korona
- Férfi labdarúgó-válogatott, ülőhely a hosszú oldal közepén: 950 dán korona
- Férfi tenisz Davis-kupa, pálya mögötti rész: 720 dán korona
Összehasonlításképp, egy központi jegy a hosszanti oldalon az Aalborg – Barcelona férfi kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzésre 325 korona (18 ezer forint) volt.
Kampman össznépi fesztiválként emlegette az eseményt, kérdés, az,. hogy egy négytagú családnak 2000 koronába kerül a jegy, az hogyan összeegyeztethető össze ezzel?
„Kereslet és kínálat, és ezzel együtt is arra fókuszálunk, hogy hol van az a határ, amit megengedhetünk magunknak. Azzal összefüggésben, hogy mit kínálunk ezért cserébe, látszik, hogy elértük, amit lehetett, tekintve, hogy szinte minden belépő elkelt. A világbajnokság a legmagasabb szint a kézilabdázásban. Itt lehetősége nyílik az embereknek, hogy megnézzék a háromszoros világbajnokot, valamint további egy meccset ugyanabból a csoportból. Ezért gondolom korrektnek az árat.”
Várhatóan minden jegyet eladnak
Jan Kampman véleménye szerint még a hétfői napon gazdára talál az összes belépő. Ennek elősegítésére a DanskHaandbold 30% kedvezménnyel kínálja a megmaradt állójegyeket a nyitómeccsre. Ámbár ez nem jelenti azt, hogy túl magasak lettek volna az árak, a szövetségi vezető véleménye szerint.
„3500 jegyet szeretnénk értékesíteni az álló szektorokba, hogy az atmoszférát ez az „emberi fal” teremtse meg. Ennek érdekében csökkentettük az árakat az első összecsapásra.”
Az idei világbajnokságra a szervezők a 2019-es rendezvényről merítették az inspirációt, azt a vébét is Herningben rendezték.
„Most már gyakorlatilag minden jegy elkelt az elsőt követő többi mérkőzésre is, szóval az első meccstől kezdve felhúzhatjuk a „vörös falat”, ez a fajta támogatás 2019-ben is nagyon jól működött” – magyarázza.
Arra a kérdésre pedig, hogy a vb zárultával számít-e profitra, a következőképp felelt:
„Igen. Amikor szinte minden jegyet eladunk, erre számítanunk is kell!”
Szerző: Roland Buzas