Férfi kézilabda: Meglepetéseket a férfi ligában.

Már az első fordulóban óriási meglepetések születtek a dán férfi kézilabda ligában.

Idegenben kapott ki az ezüstérmes GOG a feljutó Fredericiától, ahol debütált az új Challenge szisztéma is.

Bővebben már irtunk a itt a Challenge használatáról.

Fredericia – GOG  33-30 (17-16)

A mérkőzés összefoglalója itt:

A feljutó piros mezes hazai csapat telt ház előtt legyőzi az ezüstérmes GOG-t.

Fredericia: Rune Schrøder 6, Rasmus Ejlersen 5, Martin Bisgaard 5, Victor Skillhammar 3, Kristian Larsen 3, Rune Andersen 2, Jakob Mikkelsen 2, Kasper Andersen 2, Jakob Frederiksen 2, Mathias Hedegaard 2, Nikolaj Vestergaard 1.

GOG: Stig Tore Nilsen 7, Emil Jakobsen 6, Lasse Møller 6, Josef Pujol 3, Arnar Arnarsson 3, Mathias Gidsel 2, Odinn Rikhardsson 1, Emil Lærke 1, Oscar Bergendahl 1.

A Skjern veresége is meglepő, bár a felsőházra pályázó hazaiak veszélyesek lesznek az élmezőnyre.

SønderjyskE – Skjern Håndbold 27-25 (12-11)

A SønderjyskE sportigazgatójával készült interjúnk itt olvasható

A mérkőzés összefoglalója itt tekinthető meg:

https://sport.tv2.dk/haandbold/2019-09-03-soenderjyske-slider-sig-til-sejr-over-skjern-i-saesonaabner

SønderjyskE: Jon Andersen 5, Oliver Nøddesbo 5, Aaron Mensing 5, Mikkel Møller Lasse Hamann-Boeriths 3, Sveinn Johannsson 2, Arnar Halfdansson 2, Oskar Sunnefeldt 1, Christian Jensen 1.

Skjern Håndbold: René Rasmussen 6, Kasper Søndergaard 5, Jesper Konradsson 4, Eivind Tangen 3, Thomas Mogensen 2, Bjarte Myrhol 2, Jonas Tidemand 2, Jonathan Stenbäcken 1.

TTH Holstebro – Mors-Thy Håndbold 31-26 (16-16)

TTH Holstebro: Magnus Bramming 9, Christoffer Cichosz 6, Jonas Porup 4, Kasper Kildelund 3, Johan Meklenborg 3, Allan Damgaard 3, Jonathan Würtz 1, Nikolaj Enderleit 1.

Mors-Thy Håndbold: Jens Plougstrup 6, Erik Toft 4, Søren Nørgaard 4, Tobias Rasmussen 3, Lasse Pedersen 3, Marcus Dahlin 2, Allan Toft Hansen 2, Jonas Gade 2.

Aalborg Håndbold – Nordsjælland Håndbold 34-25 (18-17)

Aalborg Håndbold: Mark Strandgaard 6, Sebastian Barthold 6, Henrik Møllgaard 4, Janus Smarason 4, Mishels Liaba 3, Magnus Saugstrup 3, Tobias Ellebæk 3, Rene Antonsen 2, Oliver Norlyk 1, Benjamin Jakobsen 1, Buster Juul 1.

Nordsjælland Håndbold: Kasper Kisum 6, Tobias Jørgensen 5, Carl-Emil Haunstrup 5, Jesper Dahl 3, Matias Ravn 3, Frederik Iversen 2, Andreas Nielsen 1,

Lemvig-Thyborøn – Ribe-Esbjerg 23-26 (11-12)

Lemvig-Thyborøn: Christian Holm 6, Rasmus Porup 6, Mark Nikolajsen 3, Jørgen Rasmussen 3, Jesper Kokholm 3, Jonas Langerhuus 1, Nicolaj Spanggaard 1.

Ribe-Esbjerg: Nicolai Pedersen 6, Runar Karason 4, Daniel Ingason 3, Lasse Uth 3, Miha Zvizej 3, Mathias Jørgensen 3, Magnus Søndenå 2, Lars Mausing 1, Kasper Kvist 1.

Skanderborg – Bjerringbro/Silkeborg 25-36 (10-18)

Skanderborg: Mathias Bitsch 5, Nikolaj A. Nielsen 4, Marcus Mørk 4, Morten Olesen 3, Jonas Samuelsson 2, Mads Kalstrup 2, Cornelius Aastrup 2, Lars Skaarup 1, Kristian Bonefeld 1, Morten Balling 1.

Bjerringbro/Silkeborg: Johan Hansen 9, Mads Andersen 5, Nikolaj Nielsen 4, Mads Nielsen 4, Jesper Nøddesbo 3, Nikolaj Merkussen 3, Thrainn Jonsson 3, Michael Knudsen 3, August Pedersen 1, Sebastian Skube 1.

Århus Håndbold – KIF Kolding 35-30 (17-15)

Århus Håndbold: Nikolaj Læsø 12, Anders Martinusen 9, Tobias Møller 4, Torben Petersen 4, Besard Hakaj 3, Nikolai Vinther 1, Mads Lønborg 1, Emil Jessen 1.

KIF Kolding: Jens Peschardt 8, Andreas Flodman 5, Mattias Thynell 5, Fredrik Gustavsson 4, Alexander Morsten 3, Benjamin Pedersen 2, Chris Holm Jørgensen 2, Troels Vejby 1.

kiemelt kép: tophaandbold.dk, video tv2sport.dk