KÉZILABDAKIEMELT HÍRLEGFRISSEBB

Tragikus titkot őrzött az olimpia alatt a dánok aranyérmes kézise

Amikor a dán férfi kézilabda-válogatott megnyerte a párizsi olimpia döntőjét, Emil Nielsen kapus összeomlott és sírva fakadt. Nem a győzelem miatt, hanem mert egy óriási titok nyomta a vállát egész torna során, amit nem akart megosztani senkivel: már az első mérkőzés után megkapta a hírt, hogy meghalt az édesapja.

Emil Nielsen Fotó / Kiemelt kép: Foto: Mikkel Berg Pedersen
Emil Nielsen Fotó / Kiemelt kép: Foto: Mikkel Berg Pedersen

A dánok első, Franciaország ellen 37-29-re megnyert meccsét követően Emil Nielsen szörnyű hírt kapott. Július 28-án reggel Morten Henriksen sportigazgató ébresztette a szállásán.

„Azonnal fel kell hívnod édesanyádat. Ez nagyon komoly” – mondta neki. Nielsen ekkor pillantott a mobiljára, és látta a nem fogadott hívásokat.

Édesanyja zokogva fogadta a hívását Aarhusban és közölte a tragikus hírt: „Emil, az apád meghalt.”

„Bizonyos értelemben úgy éreztem, hogy legnagyobb álmom közepén egy tragikus titkot kell hordoznom, amiről csak kevesen tudtak. Igyekeztem mindent elrejteni a meccsek alatt, de többször elsírtam magam a pályán” – nyilatkozta az FC Barcelona 27 éves, világ- és most már olimpiai bajnok kapusa a Jyllands-Postennek.

Hatalmas belső dilemmával szembesült: maradjon Párizsban, és folytassa az olimpiai aranyért folytatott küzdelmet, amelyről oly régóta álmodott vagy menjen haza és legyen a családjával?

Azt mondta, hálás a sorsnak, hogy olyan nagyszerű emberek vették körül, mint Morten Henriksen sportigazgató és Nikolaj Jacobsen szövetségi kapitány. A sok beszélgetés és mérlegelés után végül úgy döntött, hogy megpróbálja megvalósítani olimpiai álmát.

De azt kérte, a hír ne szivárogjon ki, a külvilág maradjon távol a családi tragédiától, mert nem akarta, hogy mindenki őt sajnálja.

„Nagyon különleges helyzet volt, nem telt el egy óra sem, hogy ne gondoltam volna apámra. Most is meghatódom, amikor erről mesélek. És nem telt el még sok idő, szóval még mindig megráz az eset” – mesélte.

Az olimpián többnyire Nicklas Landin mögött epizódszereplő maradt. Csupán a csoportkörben Argentína (37 százalékos teljesítmény) és Norvégia (38 százalék) ellen kapott teljes meccset, illetve az elődöntőben Szlovénia ellen (28 százalék) töltött több időt a pályán az átlagnál.

Kapcsolódó tartalom: