El sem lehet hinni, mennyit keres Mikkel Hansen
Amíg Magyarországon a mai napig titkolják a sportolói fizetéseket, egy-egy hasonló tartalmú cikk miatt még perrel is fenyegetőznek, Európa más országaiban teljesen természetes, ha a közvélemény tisztában van azzal, ki mennyi pénzt keres. A dán Mikkel Hansen lehet minden bizonnyal a világ legjobban fizetett kézilabdázója.
Nincs ez másképp az olimpiai és világbajnoki címvédő dánokkal sem, ahol az EkstraBladet hozta nyilvánosságra a jelenlegi vb-keret éves kereseti listáját.
A újság szerint a külföldön játszó játékosok jellemzően nettóban kapják a fizetéseiket, hiszen minden országban más-és más az adózás. Dániában bruttó fizetésekkel számolnak.
Niklas Landin (THW Kiel) – nettó 2 millió korona (96 millió forint)
Bár a szerződése a nyáron lejár a német rekordbajnoknál, semmi gáz, a vébé után lesz miről egyeztetni a tárgyalóasztalnál.
Emil Nielsen (Nantes) – nettó 1 millió korona (48 millió forint)
Ugyan 2022-ig szerződés köti a francia klubhoz, de a hírek szerint a Barcelona mindent elkövet, hogy megszerezze. A Nantes pedig nem szégyell komoly pénzt kérni érte.
Magnus Landin (THW Kiel) – nettó 900 ezer korona (43 millió forint)
Landinnak 2023 nyaráig érvényes megállapodása van, így a következő két szezonra minden biztosítva.
Emil Jakobsen (GOG) – bruttó 400 ezer korona (19 millió forint)
A 22 éves balszélső a következő szezontól a Flensburg-Handewitt játékosa lesz, akkor máris jobban mutat majd a fizetése, amely valószínűleg nettó 550 ezer koronára (26 millió forint) emelkedik.
Anders Zachariassen (GOG) – bruttó 1,2 millió korona (58 millió forint)
Hat flensburgi év után nem akart bagóért hazatérni, de még így a bruttóban megnevezett összeért is megérte.
Magnus Saugstrup (Aalborg) – bruttó 600 ezer korona (29 millió forint)
Az idény után Magdeburgba költözik, ahol valószínűleg jóval többet keresd majd.
Lasse Svan (Flensburg) – nettó 950 ezer korona (46 millió forint)
A Flensburg sohasem volt híres a túl magas béreiről, általában a szélsők sem kapnak horrorfizetést, de neki ez is bőven elég.
Mikkel Hansen a dánok világklasszisa minden bizonnyal egyedül álló keresettel rendelkezik a kézilabdázók közül.
Mikkel Hansen (PSG Handball) – bruttó 8 millió korona (384 millió forint)
A l’Equipe szerint az alapilletménye kb. kerek egymillió euró plusz különféle bónuszok, és egyéni szponzorokkal kötött szerződései is gyarapítják a számláját. Ennyiért már érdemes pattogtatni…
Kevin Möller (FC Barcelona) – nettó 950 ezer korona (46 millió forint)
Barcelonában sem szórják a pénzt, ott a fizetéshez hozzátartozik, hogy vegye mindenki megtiszteltetésnek, hogy a klubban játszhat. Möller idén nyáron tér vissza Flensburgba.
Henrik Möllgaard (Aalborg) – bruttó 1,5 millió korona (72 millió forint)
A koronavírus alatti kényszerszünet arra is jó volt, hogy 2021-ig szóló szerződését 2023-ig, azaz 38 éves koráig meghosszabbítsa.
Mads Mensah (Flensburg) – nettó 1,3 millió korona (62 millió forint)
A Löwentől való távozása furcsára sikeredett, a klub megpróbálta megtartani, de későn kapott észbe.
Morten Olsen (GOG) – bruttó 1,5 millió korona (72 millió forint)
A 36 éves irányító a nyáron tíz év légióskodás után tért haza, ezzel jogosulttá vált arra, hogy alacsonyabb adókulccsal számoljanak esetében, mint más, ugyanolyan jövedelműeknél. Nem rossz…
Johan Hansen (Hannover) nettó 500 ezer korona (24 millió forint)
A 26 éves, korábbi feröeri válogatott jobbszélső nem a legjobb fizetést kapja a Bundesligában, de ez még így is nagyságrendekkel magasabb, mint amit tavaly nyárig Silkeborgban keresett.
Lasse Andersson (Füchse Berlin) – nettó 1 millió korona (48 millió forint)
A balátlövő négy barcelonai év után nagyobb bajnoki kihívásokra vágyott, így került a jobb fizetéssel bíró német klubok egyikébe, Berlinbe.
Nikolaj Öris (Bjerringbro-Silkeborg) – bruttó 900 ezer korona (43 millió forint)
A 34 éves jobbátlövő karrierje során hű volt a klubjához, novemberben 2023-ig hosszabbított, így szinte biztos, hogy onnan vonul vissza.
Jacob Holm (Füchse Berlin) – nettó 1 millió korona (48 millió forint)
2018-ban érkezett Berlinbe, azóta szerződést hosszabbított, így a megállapodás most 2024-ig érvényes.
Néhányan a listán egy átlagos dán munkavállaló fizetésével megegyező javadalmazásban részesülnek
Mathias Gidsel (GOG) – bruttó 400 ezer korona (19 millió forint)
Egy évvel ezelőtt hosszabbított, így a szerződése 2022-ig szól. Kérdés, a GOG meddig bírja megtartani?! A Világbajnokság nagy felfedezettjének fizetése jelenleg egy dán középvezető éves javadalmazásával ér fel.
Simon Hald (Flensburg) – nettó 800 ezer korona (38 millió forint)
2018-ban csatlakozott a klubhoz, 2019 októberében – a vb-arany után – 2023-ig meghosszabbította szerződését. Három héttel később keresztszalag-sérülést szenvedett.
Nikolaj Laesö (Aalborg) – bruttó 1 millió korona (48 millió forint)
Valójában 2021-ig volt szerződése az Aarhussal, de két éve egy tv-műsorban bejelentette, hogy távozni akar. Tavaly nyáron sikerült is neki.
Benjamin Jacobsen (Aalborg) – bruttó 400 ezer korona (19 millió forint)
A sok sérüléssel bajlódó beállós jelenlegi szerződése 2022-ig szól.
Magnus Bramming (TTH Holstebro) – bruttó 650 ezer korona (31 millió forint)
2012-ben csatlakozott jelenlegi klubjától, és miután 2020 májusában öt évvel hosszabbított, nem is nagyon tervezi a távozást.
Nikolaj Jacobsen szövetségi kapitány – bruttó 1,5 millió korona (72 millió forint)
Ugyanennyit keresett klubedzőként a Rhein-Neckar Löwenben – csak éppen adózás után! A 2019-es vb-győzelem után hosszabbított vele a szövetség, így az a 2024-es párizsi olimpia után is érvényes.
Az dán EkstraBladet már a női Európa-bajnokáson szereplő játékosok listáját is nyilvánoságra hozta, igaz -mint ennél a cikknél is – információjuk nem a kluboktól és nem az adóhivataltól származnak.
Nem úgy mint a norvég sportolóknál, akiknek 2019-es jövedelmét hozta nyilvánosságra a norvég tv2 ahol az északi ország adóhivatalának honlapjára hivatkozva közölték többek között Ole Gunnar Solskjær fizetését is a Manchester Unitednél.
Kiemelt kép : IHF.info